Nákupní košík 0,00 Kč (0,00 bez DPH)

Jednoosé Malotraktory ROBOT - Základ - robustní jednotka ROBOT

Proč právě ROBOT

Tradice výroby zemědělských strojů v Prostějově je více než stoletá.

Menší ukázka. Dieselové motory se používaly za první republiky na pohon mlátiček obilí a pod. Proč se naše malotraktory jmenují ROBOT je z fota jasné

ROBOT dnes

 Jednoosý malotraktor nové generace vychází z dlouhodobých provozních zkušeností. Vývoj stroje  probíhal v devadesátých letech a vycházelo se z jasně stanovených a náročných požadavků pro jednoosé malotraktory.  Ty nelze splnit mnoha způsoby. Výrazně pomáhala skutečnost, že veškeré dosud používané konstrukční řešení malotraktorů jsou ve výrobě již mnoho let. Jejich jednotlivé klady a případně i drobné nevýhody jsou dlouhodobě prověřeny mnoholetým provozem.  Snahou konstruktérů bylo porovnat většinu těchto známých strojů a vše pozitivní aplikovat do konstrukce nové jednotky.

ROBOT jsou malotraktory nová generace. Několik nových, originálních řešení je chráněno jako průmyslový vzor. Ze známývh prvků byly vybrány vždy ty, které splňují nejvyšší nároky. Konstrukce je schopná přenášet vysoký výkon i v náročném profesionálním nasazení. Stavebnicový systém umožňuje splnit požadavky velmi širokého okruhu zákazníků. Přitom i ten, kdo volí jednodušší provedení stroje dostává plnohodnotnou jednotku, kterou může kdykoliv doplnit a přestavět tak, aby z ní byl nejtěžší a nejvýkonnější jednoosý malotraktor ROBOT, který je schopen vykonávat veškeré požadované práce. Kompaktnost a jednoduchost zachovávají příznivou cenu. Všechny nabízené malotraktory jsou odlišeny pouze typem motoru a výbavou, používají jednotný podvozek a shodné převodové ústrojí včetně nezávisle ovládané spojky pojetdu. Díky konstrukci stroje s lamelovou spojkou, kombinací převodů řemenem a ozubenými koly je možno velmi jednoduše vytvářet širokou řadu agregací ve velmi příznivých cenách. 

 

 Technický popis základní jednotky

Motor: Tvoří s převodovou částí malotraktoru kompaktní celek. Jsou použity motory s vertikální klikovou hřídelí. Připojovací rozměry jsou u všech běžných motorů shodné. Proto je možno osadit malotraktory ROBOT motory různých výrobců, které splní nároky na výkon a otáčky. Dříve jsme montovali motory několika značek. Dnes vybavujeme malotraktory ROBOT  výhradně motory f. Briggs & Stratton 

Tato volba je jasná.

Briggs & Stratton je suvereně největším výrobcem malých vertikálních motorů na světě. Podíl na trhu je více než 70% světové výroby těchto motorů!!

Briggs & Stratton vyrobí každý rok 10 000 000 motorů. To není překlep. Tato firma vyrobí  více než 27 000 motorů denně !!

Briggs & Stratton má ze všech výrobců nejrozsáhlejší síť servisních středisek nejen u nás, ale po celém světě.

Firma oslavila ůctyhodných 100 roků činnosti. 

Briggs & Stratton nespoléhá při servisu na jednotlivé výrobce kompletních strojů, ale servis zajištuje samotná firma.  To nám jako výrobci velmi usnadnuje starost o servis. Navíc, zákazník má jistotu, že o jeho motor je vždy postaráno.    

Poměr cena - kvalita u těchto motorů je téměř bez konkurence. Za obdobnou kvalitu jinde většinou  značně připlatíme.  

 

Horní redoktor - čelní ozubení                                Dolní reduktor  mohutné - kuželové soukolí

Převody: S ohledem na vysokou provozní spolehlivost jsou řešeny klasicky – ozubenými koly. Jedním párem čelního soukolí v horní skříni a jedním párem cementovaných a kalených kuželových kol ve spodní litinové skříni s olejovou náplní. Ty zaručují vysokou účinnost a životnost. Na horní skříň stálého převodu se jednoduchým způsobem montuje přídavná převodovka 3+1. Ta je osazena klasickými ozubenými koly, hřídele jsou na ložiskách. Vstupní a výstupní hřídel je velmi originálně vyveden na jedné ose. Po montáži převodovky získáme základní hnací jednotku se šesti převodovými stupni vpřed a dvěma vzad. Takto vybavený stroj je připraven provádět veškeré práce bez jakýchkoliv dalších převodovek, nástaveb a podvozků. Můžeme volit optimální pracovní rychlosti pro veškeré nářadí podle konkrétních podmínek a podle přání obsluhy. Primární převod od motoru ke spojce je řešen klínovým řemenem v trvalém záběru. Na sadě dvou dvojitých řemenic se volí dvě základní rychlosti vpřed přehozením řemene. V případě, že je stroj vybaven přídavnou převodovkou, přehození řemene většinou nevyužíváme. Vystačíme se třemi rychlostmi řazenými na převodovce.  Řemen neslouží jako spojka a neslouží ani k redukci otáček. Celý stroj je navržen pro dlouhodobou životnost. Řemen slouží v systému převodů malotraktoru jako bezpečnostní prvkek chránící před případnými rázy a extrémně nešetrným zacházením drahé ozubené převody, drahou spojku a hlavně motor. Řemenice jsou pro použitý řemen dostatečně velké (malé řemenice nepřenesou výkon a navíc ničí řemen). Řemen je v trvalém záběru a tím nedochází k opakovaným prokluzům při každém sepnutí a vypnutí jako u řemenových spojek.

Pojezdová spojka:
Je lamelová s keramickým obložením. Spojka ovládaná obsluhou je nejlepší pro komfort obsluhy, spolehlivost, funkčnost a bezpečnost stroje. Spojka spíná pohon při stlačení ovládací páčky  nezávisle na otáčkách motoru. Při povolení páčky spolehlivě a rychle vypíná. Rešení je velmi bezpečné, malotraktor bez obsluhy prostě nejede. Snadná ovladatelnost spojky usnadňuje práci se strojem. Ve spojení s přídavnou převodovkou umožňuje spojka  snadné řazení jednotlivých převodových stupňů z místa obsluhy.  Kvalitní spojka a celé řešení převodů spolu s dalšími parametry zařazuje malotraktor ROBOT mezi jednoosé malotraktory vyšší třídy, schopné splnit vysoké nároky při provozu.

Rám stroje:

Litinové skříně horního a dolního reduktoru má malotraktor  spojeny tlustostěnou trubkou s masivními přírubami, čímž je dosaženo vysoké tuhosti celého stroje. Motor je uložen na konzole z ocelového plechu. Součástí rámu pro malotraktor jsou profily pro uchycení závěsů a  nářadí. Připojovacím prvkem závěsů i nářadí je jednotný ocelový čtyřhran. Po jeho dotažení přítlačnými šrouby získáme spojení vysoké tuhosti, čímž je zaručena vysoká životnost, spolehlivost a navíc jednoduchá a rychlá montáž a demontáž. 

TIP spol. s r.o., Tovární 838/9a, 798 11 Prostějov,Tel.: 582 334 880, 582 330 341, mobil: 603 172 010, fax: 582 334 881, e-mail: tip.pv@iol.cz