Nákupní košík 0,00 Kč (0,00 bez DPH)

Jednoosé Malotraktory ROBOT - Kola, doplňky a závaží

Kola 8"  

Nejmenší kola jsou určena pro uživatele, kteří budou malotraktor používat hlasně pro lehké práce a nepotřebují velkou tažnou sílu. Např sekačky, zametací kartáč, sněhová fréza a pod. Stroj vybavený těmito koly je snadněji ovladatelný (kola jsou lehká). Pro práci s hnaným rotavátorem jsou kola 8" podmínkou. Kola 8" nepoužíváme pokud potřebujeme velkou tažnou sílu (orba a ostatní tahové agregace). Někteří dodavetelé prodávají stroje vybavené koly 8" s tím, že je stroj vhodný pro orbu. Ve velmi omezené míře, s velmi omezenou hloubkou a šíří záběru je to jistě možné jak s Robotem, tak i s jinými stroji.  

Kola 12"

Tato kola jsou univerzální a lze je úspěšně použít pro veškeré práce. Pro sekačky i agregace pluhu a podobně. Pro dvoububnovou sekačku A 120 a také mulčovač je nutné použít právě tato kola. Do do komunální sféry vybavujeme malotraktor ROBOT vždy těmito koly.  Váha jednoho ks 18 kg včetně os. Celková váka nápravy včetně závaží a orebných návleků je rovných 100 kg, což je pro tahové práce např s pluhem váha dostatečná.

 

 


 

 

Kola 14"

Největší kola. Tato kola nejlépe přenesou na půdu výkon motoru. Jsou vhodná tam, kde při polních pracích budeme často využívat tažnou sílů malotraktoru. Lze je ovšem použít i pro sekačky a všechny ostatní příslušenství vyjma hnaného rotavátoru. Váha jednoho ks včetně os je 19 kg. celková váha nápravy včetně orebných návleků je 102 kg.  

 

 

 

 

 

 

Kola orebná 54 cm

Tato ocelová kola jsou vynikající pro orbu a další polní práce. Účinnost přenosu tažné síly je větší než u kol 12" i když průměr kol je menší. Kola jsou vybavena záběrovými lopatkami ve tvaru "V". Značná výška záběrových lopatek a také jejich sklon zásadně zvyšují účinnost těchto kol. (nedochází k rypadlovému efektu). Kola mají dobré samočistící vlastnosti.  Pro orbu jsou velmi vhodná.

  

Kola kultivační 30 cm

Kultivační kola se montují přímo na vývodový hřídel malotraktoru. Nepoužívají se osy kol jako pro ostatních kol. Rozchod je pak velmi malý pro práci mezi řádky.   

 

 

 

Osy kol

Osy kol jsou na všechna kola určená pro malotraktor ROBOT ( 8",12",14"+ kola orebná 54 cm). Přesunutím kroužku nastavujeme rozchod kol. Na malotraktor se montují za pomoci svěrky osy kol.

 

Osy kol tera

Pro malotraktor lze použít i kola dodávaná jinými výrobci (Agzat, Vari). Pokud máme starší kola z jiného stroje (TERA), nemusíme kupovat nová kola, ale lze je použít za pomocí těchto os. Přesunováním kroužků nastavujeme potřebný rozchod kol. Osy montujeme za pomoci svěrky osy kol.  

 

Svěrky osy kol + Svěrky osy kol profiSlouží pro připojení osy kol na stroj. Pro kola 12",14" a kola orebná je vhodné použít svěrky profi.

Použitím profi svěrek  dosáhneme velmi pevného a trvanlivého připojení os na malotraktor.


 

 

 

Orebné návleky

Jsou dodávány pro kola 12", 14" i kola 8".

 

 

 

 

Závaží univerzální

Závaží se umísťuje do univerzálního držáku v předním úchytu. Můžeme umístit jedno nebo dvě. viz FOTO

 

  

Závaží do kol

Závaží se montuje do kol 12", 14" a také do orebných kol 54cm. Můžeme montovat jednu sadu, nebo dvě sady (dvě závaží do jednoho kola) Váha jednoho kusu 14 kg. 
TIP spol. s r.o., Tovární 838/9a, 798 11 Prostějov,Tel.: 582 334 880, 582 330 341, mobil: 603 172 010, fax: 582 334 881, e-mail: tip.pv@iol.cz