Sekačka B62

Sekačka B62 Vario

Nářadí pro sekačku

Zametací kartáč

Pojezd

U sekaček B62 a B62 GT je od motoru přes řemen ve stálém záběru jednorychlostní převodovka vybavená spojkou, v případě Vario je řemenem poháněný variátor a odtud jednorychlostní převodovka vybavená spojkou. Jedná se typ určený pro vyšší zatížení (dvojitá spojka, komplet kovové provedení - žádné plasty !!! atd.). Motor bubnové sekačky i převodovka jsou osazeny dvouřemenicí. Přesunutím řemene (na motoru i převodovce) lze volit dvě pojezdové rychlosti. Spojka pojezdu se ovládá na klečích jako u běžné rotační sekačky. Od převodovky na nápravu je použit řetězový převod.  Kola jsou na nápravě uložena nezávisle a jsou vybavena speciálními západkami, které jsou v jednom směru volnoběžné. To umožňuje snadnou manipulace při sečení. Po vypnutí pojezdu je volnoběžný i pohyb směrem vzad. Se strojem tak lze velmi lehce otáčet, pojíždět i zpět manipulovat na místě a podobně jako když jsou kola nezávisle jen na ložiskách. Kola jsou dodávána v provední travní, nebo šípový vzor.

Pohon sečení

Náš stroj je vybaven vysoce kvalitní kuželovou spojkou. Obdobnou 20 let používáme pro malotraktory ROBOT i v profesionálním nasazení s motory až 13,5 HP. Spojka je vybavena spolehlivou brzdou sečného talíře. Spojka i brzda je ovládána jedním ovladačem. Pokud obsluha pustí kleče, zastaví se sečení a zároveň se vypne spojka pojezdu sekačky. Motor ovšem zůstane v chodu. Pojezd je ovládán nezávisle na sečení. To je pro obsluhu optimální řešení. Můžeme volně přejíždět "pod plynem" bez sepnutého agregátu, což např. odstředivé spojky většinou neumožnují. Značnou výhodou je umístění spojky i brzdy přímo na podvozku bubnové sekačky. Podvozek takto může sloužit i pro jiné agregáty.

Bubnová sekačka Robot B62

Variablní sekačky s možností snadné výměny nářadí osazené motory Briggs & Stratton.

2 rychlosti pojezdu
2,4 nebo 3,3 km/h

Nové řešení pro rychlou a snadnou výměnu agregátů

Kuželová spojka bubnu vybavená brzdou a ovládaná obsluhou 

Možnost natavení výšky pokosu pomocí táhla a pevný neotočný plaz

ROBOT B62 GT

s motorem "Briggs & StrattonS 850 Gross Torque Profesional serie"  Kvalitní motor vysokého výkonu s ocelovou vložkou.

ROBOTB62 

s motorem  "Briggs & Stratton Quantum XM"  Motory Quantum jsou jednoduše řečeno "osvědčená klasika". Není jiný motor, kterého by po světe běhalo takové množství. V mnoha provedeních je to nejčastěji užívaný motor sekaček a jiné malé mechanizace.

Bubnová sekačka Robot B62 Vario

Variablní sekačky s možností snadné výměny nářadí osazené motory Briggs & Stratton s plynule nastavitelnou rychlostí pojezdu.

Plynule nastavitelná rychlost pojezdu

Nové řešení pro rychlou a snadnou výměnu agregátů

Kuželová spojka bubnu vybavená brzdou a ovládaná obsluhou 

Možnost natavení výšky pokosu pomocí táhla a pevný neotočný plaz

Nářadí / agregáty

Připojení agregátů

Zásadní novinkou je způsob připojení agregátů umožňující rychlou výměnu. Jedním klíčem povolíme excentr, sundáme řemen, vyjmeme zajišťovací kolík, vysuneme agregát. Zasuneme jiný, zajistíme kolíkem, navlečeme řemen a napneme excentr. A je hotovo.